Capitano rádce

Zajímají vás produkty Pasta del Capitano nebo jejich použití? Chtěli byste poradit?
Pokud nenajdete, co hledáte, můžete nás kontaktovat, jsme Vám k dispozici.

 

Zvyšuje bělící zubní pasta citlivost zubů?

Díky přítomnosti Eureco HC® Pasta del Capitano ve složení, Ox-Active® Whitener uvolňuje aktivní kyslík s bělícím účinkem, působí proti zubnímu plaku a nezvyšuje citlivost zubů.

 

Jaké jsou hlavní příčiny podráždění dásní?
Postupné hromadění bakteriálního plaku mezi zuby a dásněmi v důsledku nedostatečné ústní hygieny může způsobit podráždění dásní. Pokud je tento problém zanedbáván, může zasáhnout hlubší tkáně a může se tak vyvinout v parodontitidu. Pro udržení zdraví dásní je proto nezbytná správná každodenní ústní hygiena, která pomáhá předcházet tvorbě plaku a zubního kamene. Pasta del Capitano Gum Protection je zubní pasta speciálně navržená k ochraně a zmírnění podrážděných a citlivých dásní.

 

Je fluor zdraví škodlivý?
Fluor je minerál, který pomáhá předcházet zubnímu kazu tím, že zpomaluje destrukci zubní skloviny a zároveň podporuje její remineralizaci. Do zubních past se proto přidává fluor, který poskytuje ochranu. Chrání a posiluje zuby před útoky kyselin. Používání fluoru je po desetiletí povoleno evropskou legislativou, která je neustále monitorována komisí nezávislých odborníků SCCS (Scientific Committee for Consumer Safety).

 

Co je Sulfetal Zn®?
SULFETAL Zn® (ZINC COCO SULFATE) je exkluzivní patentovaná molekula, která kombinuje antibakteriální aktivitu zinku s čistící aktivitou řetězce povrchově aktivní látky pocházející z kokosového oleje. Všechny zubní pasty řady Pasta del Capitano mají složení na bázi Sulfetal Zn®, které zpomaluje proliferaci bakteriálního plaku a chrání ústní dutinu a zanechává jemný pocit svěžesti.

 

Jak si mohu vybrat tu správnou zubní pastu?
V případě zvláštních problémů si stačí vybrat jednu z 5 speciálních zubních past Pasta del Capitano: bělení, celková ochrana, svěží dech, citlivé zuby a ochrana dásní. Jsou to řešení navržená a vyrobená tak, aby splňovala specifické potřeby spotřebitele. Pro každodenní hygienu naopak můžete použít naše zubní pasty Pasta del Capitano Placca e Carie nebo Pasta del Capitano Antitartaro, záleží na vašich preferencích a potřebách.

 

Kolikrát denně se doporučuje čistit zuby?
Čištění zubů po každém jídle je důležité k odstranění zbytků jídla a bakterií a tím k prevenci vzniku plaku a zubního kamene. Zuby by se proto měly čistit alespoň třikrát denně.

 

Jsem kuřák, jaká je pro mě nejlepší zubní pasta?
Kouření může způsobit žluté zuby, zvýšenou tvorbu zubního kamene a zápach z úst. Pasta del Capitano Antitartaro je ideální zubní pasta pro kuřáky. Pomáhá proti tvorbě zubního kamene, osvěžuje dech a pomáhá udržovat přirozenou bělost zubů.

 

Je důležité pečovat o ústní hygienu i mimo domov?
Správná každodenní ústní hygiena je vždy nezbytná, proto je důležité čištění zubů po každém jídle i mimo domov. Cestovní sada Pasta del Capitano je ideální pro správnou ústní hygienu - vždy po ruce: na cestách, ve škole nebo v práci.

 

Co je citlivost zubů?
Citlivost zubů je dána obnažením dentinu, fyziologicky citlivé nosné struktury, protože ji protínají tubuly, které obsahují nervová vlákna. Dentin je normálně pokryt sklovinou a gingivou, takže není v kontaktu s ústním prostředím. V důsledku abrazivních traumatických faktorů (nesprávné čištění zubů), erozivních (kyselé látky v kontaktu se zuby) nebo patologických (parodontální onemocnění) již není dentin pokryt sklovinou ani gingivou na úrovni kořene a reaguje bolest způsobená různými druhy podnětů (tepelných, chemických, hmatových). Pasta del Capitano Teeth Sensitive reaguje na citlivost zubů díky přítomnosti Kalidentu®, aktivní látky, která pomáhá chránit před demineralizací zubů.

 

Co je to halitóza?
Halitóza neboli zápach z úst je jev spojený se změnou normální ústní bakteriální flóry, která roste především v zubním plaku, na dásních a na jazyku. Látky, které způsobují nepříjemný zápach typický pro halitózu, jsou sloučeniny síry, pocházejí ze zbytků potravy, terčem bakterií přítomných v plaku. Je možné zachovat svěží dech tím, že se vyvarujete určitých druhů potravin a nebudete kouřit, ale nejdůležitějším opatřením, které je třeba přijmout, je výběr správných produktů a dodržování správné každodenní ústní hygieny. Pasta del Capitano Fresh Breath je vynikajícím spojencem v boji proti problémům souvisejícím s halitózou díky přítomnosti laktátu a citrátu zinečnatého a výtažků z petržele a bazalky, které pomáhají předcházet zubnímu plaku a neutralizují nepříjemné pachy.

 

 

Za fotografie děkujeme Pasta del Capitano Georgia:
@pastadelcapitano_georgia

Italské produkty pro ústní hygienu